NMB – nacionalni mesec branja 2021

V okviru Nacionalnega meseca skupnega branja 2021, ki se je začel 8. septembra, na mednarodni dan pismenosti, bi vas želeli seznaniti z od letos delujočo spletno stranjo za družinsko pismenost. Najdete jo na povezavi https://druzina.pismen.si.

Spletna stran za družinsko pismenost je namenjena tako staršem, ki bi želeli pomagati otrokom do boljše pismenosti, kot tudi strokovnjakom, ki želijo staršem pomagati do več pismenosti v družini. Na strani boste našli tako strokovne članke kot zabavne vsebine, s katerimi vabijo ne samo k branju, temveč tudi k povezovanju med člani družine skozi vsakdanje dejavnosti, ob katerih lahko krepimo tudi pismenost. Hkrati pa ste povabljeni k različnim dejavnostim, ki jih lahko družine izvajajo doma, ob obisku knjižnic ali na izletih po vsej Sloveniji.