Predstava Trobla in ključ

JSKD Brežice skupaj z Občino Brežice poklanja otrokom vrtcev (4+) in prve triade osnovnih šol posebno otroško gledališko predstavo na pravih gledaliških deskah v Domu kulture Brežice. Letos so zanje pripravili lutkovno-igrano predstavo z elementi plesa in glasbe Trobla in ključ gledališča Lee Menard iz Ljubljane. Ogledali so si jo otroci oddelkov Balončki in Sončki.

O predstavi:

Cirkusanta Trobla in Beno sta nerazdružjiv par. Skupaj preživljata prosti čas, denar pa služita s plesno glasbenimi nastopi. Nekega dne na njun oder zaide čudovita plesalka Ajša. Beno je nad njeno lepoto popolnoma očaran, Trobla pa postane ljubosumna. Ključ, ki navije glasbeno skrinjico, da skrinjica lahko igra in Ajša čudovito pleše, skrivnostno izgine…