Namenjen je otrokom od 2. do 6. leta starosti.

Sestavljen je iz štirih stopenj:

–   Mali sonček – modri: za otroke od 2. do 3. leta starosti

–   Mali sonček – zeleni: za otroke od 3. do 4. leta starosti

–   Mali sonček – oranžni: za otroke od 4. do 5. leta starosti

–   Mali sonček – rumeni: za otroke od 5. do 6. leta starosti

Njegov namen je obogatiti program na področju gibanja v vrtcu s sodobnimi gibalnimi/športnimi vsebinami. Poudarek daje igri in vadbi, ki naj bo prijetna in prilagojena otroku. Posamezne stopnje programa se med seboj dopolnjujejo, povezujejo in nadgrajujejo, zato si želimo, da otroci predelajo vse štiri stopnje oz. celoten program.

Mali sonček bo otroka nagradil z nalepko za vsako opravljeno nalogo, za opravljeno stopnjo programa pa s priznanjem. Posamezne stopnje so opisane na spletni strani: http://www.sportmladih.net/programi_som/mali_soncek